Keratynowe prostowanie włosów – informacje

Keratynowe prostowanie włosów – zabieg dla każdego

Twoim problemem są nieujażmione, suche, puszące się włosy? A może chcesz je odżywić i wzmocn

ić? Ten zabieg jest dla Ciebie, szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy deszcz, śnieg i wiatr nie służą dobrej kondycji włosów.

Jak wygląda zabieg? Czy niszczy czy pielęgnuje?

Keratynowe prostowanie włosów to przede wszystkim zabieg odżywczy i pielęgnacyjny dla włosów, którego efektem ubocznym jest ich wyprostowanie. Polega na zaprasowywaniu w pasma włosów keratyny, która szczelnie otacza włos. Dzięki temu dochodzi do wygładzenia włosów, zredukowania ich nadmiernej puszystości, odżywienia i poprawienia wyglądu włosów.

Dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest dla każdego, kto chce wzmocnić swoje włosy. Szczególnie polecany dla włosów farbowanych, rozjaśnianych, zniszczonych chemicznie i nieprawidłową stylizacją. Keratynowe prostowanie włosów polecane jest osobom o włosach skłonnych do „puszenia się”, przesuszonych, sianowatych, zniszczonych, bezkształtnych, trudnych do ułożenia. Metoda keratynowa ma na celu również skrócenie czasu potrzebnego do modelowanie i codziennej stylizacji włosów.

Jak się przygotować/Przeciwwskazania:
Nie można farbować włosów 2 tygodnie przed ani 2 tygodnie po wykonaniu prostowania keratynowego.
Zabieg nie jest polecany również kobietom w ciąży.

Zalecenia pozabiegowe:

Przez 24 do 48 godzin po zabiegu nie zaleca się mycia włosów. Po tym czasie należy używać do mycia włosów szamponów, które w swoim składzie nie zawierają SLS, SLES (silne detergenty wypłukujące keratynę z włosa).

Odżywki i maski nie powinny zawierać silikonów (ponieważ silikony, które pięknie wygładzają nam włosy potrzebują mocnych szamponów zawierających SLS do zmycia…błędne koło ). Dobrze, żeby w składzie występowała keratyna, proteiny mleczne lub ekstrakt z bambusa.

 

Ile trwa zabieg?

Zabieg keratynowego prostowania włosów trwa w zależności od długości i gęstości włosów od 1,5 do 3 godzin.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt wygładzonych włosów przy prawidłowej pielęgnacji utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy.

 

 

Serdecznie zapraszamy!